Loading color scheme

Prevencia, psychoterapia a klinická psychológia

Vitajte na mojej stránke psychickej prevencie a terapie! Nájdete tu informácie o spôsoboch, ktorými Vás viem podporiť a pomôcť pri predchádzaní problémov psychického zdravia ako aj liečbe psychických porúch. Svoje služby ponúkam ľuďom, ktorí sa z rôznych dôvodov cítia v psychickej nepohode.

Môžete mať  pocit, že to teraz celé nezvládate a je toho na Vás priveľa, ale hovoríte si: „Mal/a by som to zvládnuť“. Cítite pocity viny alebo nedostatočnosti a je ťažké požiadať o pomoc.   Prípadne  máte všetko, čo treba, všetko funguje a napriek tomu dobrý pocit neprichádza alebo cítite prázdnotu či nespokojnosť. Nerozumiete tomu, čo sa deje. "Veď mám dobrú prácu, dobre zarábam, mám dobrého partnera/ku a zdravé deti. Prečo som teda nespokojný/á?“ 

V živote sú tiež situácie, ktoré sú náročné a na ich zvládnutie treba zapojiť všetky naše zručnosti. Môže to byť strata práce, blízkeho alebo niečoho dôležitého vo Vašom živote. Môže to byť rozvod, rozchod, nová práca alebo povýšenie, svadba, zmena prostredia, konflikty v práci alebo doma, vážna choroba vlastná alebo niekoho blízkeho. Zvládanie týchto situácií môže byť vyčerpávajúce, pričom často  zabúdame dobiť si vnútornú energiu. Ako sa dobiť v takomto náročnom období a po ňom? Uvedomujeme si vôbec, čím sme si prešli a ako vysoko máme nastavenú latku? Kam až musímte zájsť, aby sme si dovolili oddýchnuť a načerpať sily? Čo nás tam ženie? 

Psychologické poradenstvo a psychoterapia je priestor, kde sa môžete zastaviť a spoločne so mnou pozrieť na to, čo sa vo Vašom živote deje, pochopiť, ako sa to deje, ako k tomu prispievate a čo môžete prípadne  skúsiť robiť inak, ak sa to dá.